Jadon Sancho i mahnit të gjithë, edhe një tjetër klub “big” pas tij
Jadon Sancho

08:35 | 15/02/202008:350

Garës për shërbimet e Jadon Sancho i është bashkuar një tjetër klub i madh. Mundo Deportivo raporton se Barcelona po monitoron talentin e Borussia Dortmund dhe pritet të përgatisë një ofertë për klubin gjerman.

PSG, Liverpool, Manchester United dhe Manchester City po ndjekin me interes paraqitjet e 19-vjeçarit anglez, i cili po zhvillon një tjetër sezon fantastik. Sancho është golashënuesi më i mirë i verdhezinjve në Bundesligë me 13 gola dhe po kaq asiste.

Çmimi i kartonit të tij po rritet nga dita në ditë dhe Dortmund fërkon duart. Fundi i sezonit do të sjellë një ankand për anësorin ofensiv, por futja e Barcelonës në garë i ka trembur të gjithë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono