Eni Imami: Skënderbeu është i fortë, por edhe Kukësi ndihet më mirë se fazën e parë

20:54 | 11/01/201820:540

Mbrojtësi i Kukësit, Eni Imami, ka besim se skuadra e tij do të paraqitet krejt ndryshe në fazën e dytë të sezonit. Autori i një goli në miqësoret e Antalias, është optimist edhe për sfidat në Superligë ndaj Skënderbeut.

Diferenca me kreun është e madhe, por besimi mbetet.
Kukësi mund të luftojë si i barabartë me ekipet më të mirë të Shqipërisë, ndërsa në Turqi po shfaq një vazhdimësi dhe forcë karakteri që sikur e kishin braktisur në Superligë.
Mbrojtësi Eni Imami, 25-vjeçari i aktivizuar mjaft edhe nga ish-trajneri Milinkoviç, është i lumtur me dy fitoret në miqësore, ndërsa ishte edhe autor goli ndaj Bursasporit.
Gjithsesi, në Antalia luhen vetëm miqësore, ndërsa sfida e vërtetë do të jetë me Skënderbeun dhe rivalët e tjerë në Shqipëri./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono