Debate për Lungomare 2, banorët përplasen me Bashkinë e Vlorës

18:50 | 10/01/202018:500

Prezantimi i projektit Lungomare 2, nga zona e tunelit ne Radhimë është shoqëruar me tensione mes banorëve,  bashkisë dhe përfaqësuesve të fondit shqiptar të zhvillimit.

Takimi nisi mes polemikave, pasi banorët e zonës janë njoftuar 15 minuta me vonesë për nisjen e prezantimit të projektit. Ata tregojnë se në kohën që në sallë prezantohej  projekti banorët prisnin poshtë ndërtesës. Kaq ka mjaftuar që banorët  të lënë mbledhjen.

Përfaqësuesi ligjor i banorëve të cilët preken nga projekti i Lungomares, ka thënë nuk mund të prezantohet një projekt për zhvillimit të zonës, ndërkohë që mungojnë banorët.

Avokat Cakrani shprehet se banorët kërkojnë është të jenë pjesë e dëgjesave publike.

Mbledhja për prezantimin e projektit për realizimin e fazës së dytë të Lungomares nga zona e tunelit deri në Rradhimë nuk arriti të përfundoj pasi banorët kundërshtuan zhvillimin e saj./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono