Besimi te Maldini, Ibrahimovic dhe premtimi ndaj Beneventos: Rrëfehet Superpipo

13:53 | 14/01/202013:530

Filippo Inzaghi po bën një punë të shkëlqyer me Beneventon, që kryeson Serie B me diferencë prej 12 pikësh nga vendi i dytë. Rikthimi në elitë është shumë afër, teksa trajneri italian nuk e harron kurrë Milanin. Superpipo është shumë i lidhur me ngjyrat kuqezi dhe mbetet një idhull i popullit milanist.

46-vjeçari analizon ndryshimet e fundit në ekipin e Piolit në një prononcim për Corriere della Sera. Nuk mungon një koment për Zlatan Ibrahimovic, teksa Inzaghi e mbyll me një premtim për Beneventon.

KUQEZINJTË – “Milan po kalon një periudhë të keqe, por kjo nuk është më risi. Gjithsesi, e njoh mirë Maldinin dhe kam besim të madh tek ai. Jam i sigurt që Paolo dhe Boban do ta nxjerrin klubin nga kriza. Duhet durim dhe nga 2-3 përforcime çdo vit. Vazhdueshmëria është gjëja thelbësore në menaxhim”.

IBRAHIMOVIC – “Milani bëri mirë që e mori Ibrën. Kam luajtur me të, e respektoj shumë. Zlatan nuk ka nevojë për para dhe lavdi, me rikthimin tregoi se dëshiron të lërë ende gjurmë. E ka treguar këtë që në ndeshjet e para”.

E ARDHMJA – “Shoh vetëm Beneventon. Më kërkuan edhe në vitin 2017, kisha shumë oferta, por në fund zgjodha Bolognën. Drejtori sportiv më kërkoi sërish 6 muaj më parë, edhe pse gjërat ishin përkeqësuar për mua. Treguan respekt ndaj meje. Më donin të gjithë kur nuk më donte më askush. Nuk mund ta harroj këtë gjë”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono