Benzi përplaset me kamionin në Lezhë-Shkodër, vdesin dy të rinj

13:00 | 22/08/201813:000

Një aksident i rëndë me pasojë dy viktima ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme, në superstradën Lezhë- Shkodër. Sipas policisë, viktimat janë dy të rinj, makina e të cilëve ka goditur nga prapa një kamion në këtë rrugë, në vendin e quajtur “Ura e Dajçit”.

“Dy viktimat Gentian Toma dhe Robert Ejlli kanë qenë në shoqërinë e njëri tjetrit deri në orën 01:00 të ditës së sotme dhe më pas kanë hipur në automjetin e Gentiant tip mercedez benz dhe janë nisur në drejtim të Lezhës, por udhëtimi i tyre ka zgjatur deri te kryqëzimi i Dajçit pasi janë përplasur me një If, e cila u ka shkaktuar atyre vdekjen”– raporton nga vendi ku ndodhi aksidenti gazetari i ABC News Gjergj Figuri,

Janë pamjet e asaj çfarë mbeti nga makina me të cilet po udhëtonin dy djemtë e rinj të cilët humbën jetën në vend. Gentjan Toma 32 vjeç drejtuesi i benzit dhe Robert Ejlli 25 vjeç pasagjer po ktheheshin nga një darkë miqsh, një ore pas mesnate, ku besohet se është konsumuar alkool.

Aksidenti i rëndë ndodhi në superstradën Lezhë – Shkodër në vendin e quajtur Ura e Dajçit e cila përfundon me një kthesë të rrezikshme. Viktimat janë nga fshati Mabe në Zadrimë të Lezhës. Ata e njihnin zonën, por eskpertët thone se ishin me shpejtësi të lartë.

Benzi goditi pjesën fundore të një kamioni pa sinjalistikë, që drejtohej nga një 19 vjeçar i cili u mor në polici. Kamioni doli jashtë rruge dhe përfundoi pak metra poshtë saj, kurse makina me dy të rinjtë u përplas fort.

Paraprakisht dy mendohen shkaqet e kësaj ngjarjeje të rende. Shpejtësia me të cilën po udhëtonin të rinjtë dhe mungesa e sinjalistikës së kamionit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono