Arsyeja pse Kanadaja nuk e pranon Meghanin dhe Harry-n
LONDON, ENGLAND - JANUARY 07: Prince Harry, Duke of Sussex and Meghan, Duchess of Sussex leave Canada House on January 07, 2020 in London, England. (Photo by Samir Hussein/WireImage)

08:18 | 17/01/202008:180

Plani i Meghan dhe Harry-t ishte të zhvendoseshin në Kanada pas shkëputjes së bujshme nga familja mbretërore britanike, por a do ta kenë aq të lehtë sa e mendonin? Sepse një prej gazetave më të mëdha kanadeze, i ka dalë kundër, dhe ky mund të mos jetë vetëm mendimi i saj.

Sipas “Globe and Mail“, veprimi i Dukës dhe Dukeshës së Sussex, mund të ngacmojë dhe “idenë kanadeze të monarkisë“.

Në fund të fundit, edhe Kanadaja, Elisabetën njeh për mbretëreshë, ajo është monarkja e saj. “. “Mbretërorët tanë nuk jetojnë këtu, jetojnë larg. Dhe nëse dikush prej tyre vjen këtu, kjo ndikon në natyrën e mirëkuptimit dhe marrëdhënieve të ngrohta mes Kanadasë dhe Britanisë“, thuhet në shkrimin e “Globe and Mail“.

Madje sipas kësaj gazete, plani i Harry-t dhe Meghanit për të jetuar atje, mund të shkelë ligjet./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono