Arena Kombëtare jo e sigurt që përfundon në qershor

16:50 | 15/04/201916:500

Arena e re Kombëtare nuk është e sigurt që përfundon në qershor. Presidenti i Federatës, Armand Duka, deklaroi se i ka kërkuar kompanisë që punimet të përfundojnë në kohën e duhur, por ende nuk ka garanci.

Do të jetë apo jo gati në afatin e premtuar?

“Arena Kombëtare” vazhdon të marrë formë dhe premtimi i Federatës Shqiptare të Futbollit është për të qenë gati në qershor, veçse kjo nuk është aspak e sigurt.

Burime në Federatë bëjnë me dijë se presidenti Duka ka pasur një bisedë telefonike me kryeministrin Rama, i cili i ka kërkuar me insistim që impianti të jetë gati në qershor, me shumë gjasë për ta pasur si një argument më shumë në fushatën e pritshme elektorale.

Federata doli të dielën me komunikatë ku njoftonte inspektimin e bërë në stadium nga presidenti, dhe Duka u shpreh kështu.

Duka u ngacmua edhe për dhunën në ndeshjet mes Tiranës dhe Laçit dhe për platformën me qeverinë për ta luftuar atë.

Presidenti sqaroi se kur pritet të deklarohet trajneri i ri i Kombëtares. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono