2 mijë Paund për shqiptarët, dënohet shoferi i autobusit

09:01 | 12/09/201909:010

Një shofer autobusi është dënuar nga autoritetet britanike pasi u kap duke transportuar klandestinë shqiptarë. Mediat raportojnë se David James u dënua me 16 muaj burg për krimin që bëri.

Mësohet se ai tentoi të transportonte dy shqiptarë në Kent për 2 mijë Paund. Avokati i 31-vjeçarit deklaroi se e kishte kryer krimin për shkak të situatës së rëndë ekonomike. Por kjo nuk e ndaloi gjyqtarin e çështjes që ta dënonte të riun.

David James

“Kreve një krim kundër ligjit britanik për emigracionin për shumën e 2 mijë Paundëve. Pranove ta merrje rrezikun përsipër, me mjetet që lëviznin lartë e poshtë duke shpresuar se nuk do të të kapnin. Por kur të ndaluan, në bagazh zbuluan dy shqiptarë”, tha Rupert Lowe, i cili e dënoi 31-vjeçarin me 16 muaj heqje lirie./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono