Zyrtarisht në sezonin e Peshores, me cilat shenja përshtatet në një lidhje dashurie

schedule14:20 - 23 Shtator, 2022

schedule 14:20 - 23 Shtator, 2022

Përfaqësuesit e Peshores prej ditës së sotme festojnë ditëlindjen. Le të shohim disa nga karakteristikat kryesore të kësaj shenje.

Peshoret e duan ekuilibrin dhe kanë aftësinë ta sjellin atë në shumicën e fushave të jetës së tyre, të njëjtën gjë bëjnë edhe në marrëdhëniet e dashurisë, prandaj janë të pajtueshme me disa shenja të zodiakut.

Si shenjë e ajrit është fleksibël dhe ka vullnet të lirë, ndërsa drejtësinë e konsideron një nga vlerat më të rëndësishme në jetë. Ajo kërkon qetësi dhe harmoni, aq sa disa e përshkruajnë atë si të pavendosur ose të pavendosur. Ajo gjithmonë kujdeset që rregullat të respektohen dhe me sundimtaren e tij Venusin e do luksin dhe rehatinë. Ajo preferon lidhjet afatgjata dhe shquhet për përkushtimin ndaj partnerit.

Me cilat shenja i ka marrëdhëniet më të mira?

Kur bëhet fjalë për pajtueshmërinë e marrëdhënieve, asgjë nuk është absolute. Megjithatë, Peshoret shkojnë më mirë me pjesën tjetër të shenjave të ajrit (Binjakët, Ujori), pasi flasin të njëjtën gjuhë. Ata shkojnë njësoj mirë me Luanët apo Shigjetarin pasi personaliteti dinamik i të parëve u bën përshtypje dhe liria e të dytëve i bën të ndihen më të relaksuar.

Më konkretisht, një palë Peshore dhe Binjakë do të dallohen për shoqërueshmërinë e tyre. Të pakta do të ketë mosmarrëveshje të cilat anëtarët e çiftit do t’i zgjidhin shpejt dhe në mënyrën më të mirë. Në lidhje me Ujorët, Peshoret janë të magjepsur nga mendjemprehtësia e tyre. Komunikimi mes tyre është i lehtë, megjithëse Peshorja mund të bëhet paksa shtytëse në marrëdhënie, gjë që Ujori nuk e toleron.

Personaliteti dinamik i një Luani magjeps Peshoret, të cilëve u pëlqen komoditeti dhe luksi që mund t’u ofrojnë Luanët. Përveç kësaj, Peshoret mund të rrisin lehtësisht vetëbesimin e Luanëve, të cilët duan gjithmonë që të tjerët t’i admirojnë. Nga ana tjetër, një çift plot argëtim dhe kërcim është ai mes një Peshoreje dhe një Shigjetari. Të dy kalojnë shumë mirë, edhe pse personaliteti “i lirshëm” i Shigjetarit irriton Peshoren.

Me cilat shenja të zodiakut nuk përputhet fare Peshorja?

Me shenjat e ujit, pasi emocionaliteti i tyre i tepruar nuk i përshtatet Peshores, por edhe me shenjat e zjarrit, pasi personaliteti i shkujdesur i Peshores perceptohet nga Virgjëreshat, Bricjapët dhe Demi si mendjelehtësi.