Zyrtare, zëvendësuesi i Haller te Dormtund do të jetë një 34-vjeçar

schedule20:05 - 8 Gusht, 2022

schedule 20:05 - 8 Gusht, 2022

Pasi iku Haaland, Dortmund transferoi ish-bomberin e Ajax, Sebastian Haller.

Pak kohë pasi ishte zyrtarizuar, Haller rezultoi me një sëmundje të keqe për të cilën u detyrua të operohej dhe të merrte mjekime. Tashmë, Dortmund ka zyrtarizuar zëvendësuesin e Haller, sulmuesin 34-vjeçar Anthony Modeste.

Ai vjen nga Koln ku do të jetë pjesë e Dortmund për një sezon./ h.ll/abcnews.al