Zyrtare: Zbulohet lista e këngëtarëve pjesëmarrës në “Sanremo 2022”

schedule17:18 - 5 Dhjetor, 2021

schedule 17:18 - 5 Dhjetor, 2021

Prezantuesi i njohur i festivalit “Sanremo”, njëherazi dhe producenti i tij, Amadeus, ka bërë publike listën e këngëtarëve që do të konkurrojnë në festivalin e përvitshëm italian.

Vihet re që në mesin e artistëve që konkurrojnë janë gjashtë ish-pjesëmarrës të “Eurovizionit”.

LISTA e këngëtarëve:

 • Elisa
 • Dargen D’Amico
 • Gianni Morandi
 • Ditonellapiaga con Donatella Rettore
 • Highsnob e Hu
 • Noemi
 • Le Vibrazioni
 • Sangiovanni
 • Massimo Ranieri
 • La Rappresentante di Lista
 • Ana Mena
 • Emma
 • Achille Lauro
 • Michele Bravi
 • Iva Zaniçhi
 • Fabrizio Moro
 • Mahmood e Blanco
 • Rkomi
 • Giusy Ferreri
 • Irama
 • Giovanni Truppi
 • Aka 7even /abcnews.al