Zyrtare/ Sevilla gjen zëvendësuesin e Lopetegui, timonieri i ri do të jetë Jorge Sampaoli

schedule15:45 - 6 Tetor, 2022

schedule 15:45 - 6 Tetor, 2022

Sevilla ka gjetur menjëherë edhe zëvendësuesin e Julen Lopetegui, i cili u largua pas humbjes me Dortmund në Champions League mbrëmjen e djeshme.

Në krye të skuadrës spanjolle do të jetë, Jorge Sampaoli. Ish-trajneri i Argjentinës do të marrë frenat e ekipit së bashku me Jorgo Desio, Diogo Meschine dhe Pablo Fernandez, të cilët do të jenë pjesë e stafit të tij.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë skuadra e Sevillas nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

/f.a/abcnews.al