Zyrtare/ Sebino Plaku rikthehet në Superiore, firmos me ekipin e ri

schedule17:40 - 21 Shtator, 2020

schedule 17:40 - 21 Shtator, 2020

Sebino Plaku është rikthyer në Superiore pas dy aventurave në Kosovë, me skuadrat e Gjilani dhe Llapit. Herën e fundit kur Plaku luajti në Superiore, mbante shirtin e kapitenit te Kamza.

Sulmuesi 35-vjeçar ka një karrierë të pasur në Shqipëri, ku ka luajtur për ekipet më të mëdha të elitës së  futbollit shqiptar: Partizani, Dinamo, Tirana, Skënderbeu, Flamurtari dhe Kukësi./abcnews.al

View this post on Instagram

Mirësevjen! #SebinoPlaku

A post shared by "KS Kastrioti", Krujë (@kskastrioti) on