Zyrtare! Nisin largimet te Luftëtari, i pari është një mbrojtës

schedule22:38 - 22 Korrik, 2020

schedule 22:38 - 22 Korrik, 2020

Luftëtari nuk arriti të mbijetojë në Superiore këtë sezon dhe së bashku me Flamurtarin, do të militojnë në Kategorinë e Parë të futbollit shqiptar sezonin e ardhshëm. Si pasojë, priten dhe shumë ndryshime në skuadër.

I pari që është zyrtarizuar si i larguar, është mbrojtësi 22 vjeçar, Armenis Kukaj. Plot 19 ndeshje ka luajtur mbrojtësi në Superiore këtë sezon dhe nga sot, është një lojtar i lirë./abcnews.al

Njoftimi i Luftëtarit:

Futboll Klub Luftëtari njofton mbylljen e bashkëpunimit me Armenis Kukaj.

Mbrojtësi 22 vjeçar dhe drejtuesit e klubit kanë ndërprerë bashkëpunimin mes tyre, duke i dhënë mundësi futbollistit të jetë lojtar i lirë.

Klubi falenderon lojtarin për kontributin e dhënë me fanellën tonë dhe i uron njëkohësisht suksese në jetë dhe në karrierë!

https://www.instagram.com/p/CC9S9mknSDL/?igshid=mkte1twbx6v6