Zyrtare: Merkato në Mal të Zi, Kastrioti përforcohet në mbrojtje

schedule12:44 - 13 Gusht, 2022

schedule 12:44 - 13 Gusht, 2022

Kastrioti ka bërë lëvizjen e radhës në merkato, duke afruar në skuadër mbrojtësin Martin Prenkoçeviç. Ai kalon te krutanët pas një eksperience me Rudarin në Mal të Zi.

“Martin Prenkoçeviç është lojtari më i ri i Kastriotit. Mbrojtësi shqiptar nga Mali i Zi ka firmosur me Kastriotin për dy sezonet e ardhshme.

I formuar te grupmoshat e Podgoricës, 23-vjeçari ka luajtur edhe me Deçiçin e Tuzit, Kom Podgorica, OFK Petrovak dhe së fundmi me Rudarin.

KS Kastrioti i uron mirëseardhjen, dhe shumë paraqitje pozitive me fanellën tonë”, shkruhet në njoftimin e klubit të Kastriotit në rrjetet sociale. / abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kastrioti Football Club (@kskastrioti.al)