Zyrtare/ Leipzig emëron tranjerin e ri, Rose në krye të ekipit

schedule09:37 - 8 Shtator, 2022

schedule 09:37 - 8 Shtator, 2022

Leipzig ka emëruar tashmë pasardhësin e Domenico Tedesco, i shkarkuar pas humbjes në shtëpi në Champions League ndaj Shakhtarit.

Trajneri i ri i klubit është Marco Rose, ish-trajneri i Salzburg dhe Borussia Dortmund, i cili ka nënshkruar një kontratë deri në vitin 2024./ h.ll/abcnews.al