Zyrtare: Largimi i Devollit, Dinamo del me komunikatë

schedule15:57 - 14 Mars, 2022

schedule 15:57 - 14 Mars, 2022

Tashmë Bledar Devolli nuk do të jetë më trajner i Dinamos, dhe lajmin e ka konfirmuar vetë klubi nëpërmjet një njoftimi në rrjetet sociale.

Klubi falënderon trajnerin gjirokastrit për kontributin e dhënë, ndërsa theksojnë se deri në prezantimin e trajnerit të ri, në stërvitje skuadrën do e drejtojë zëvendëstrajneri Erion Xhafa.

“Në mbledhjen e sotme, pas ndeshjes së humbur me Kukësin, Futboll Club Dinamo me miratimin e presidentit Adrian Bardhi ka marrë vendimin për të ndërprerë me marrëveshje bashkëpunimin me trajnerin Bledar Devolli.


Klubi blu falënderon z.Devolli për punën e bërë dhe për energjitë e tij për kohën që drejtoi skuadrën tonë. Deri në momentin e prezantimit të trajnerit të ri, skuadrën në stërvitje do ta drejtojë zëvendëstrajneri Erion Xhafa”, thuhet ne njoftimin e klubit.

/f.a/abcnews.al