ZYRTARE/ Ja sa vite rinovon Salah me Liverpool

schedule17:33 - 1 Korrik, 2022

schedule 17:33 - 1 Korrik, 2022

Mohamed Salah ka nënshkruar kontratë të re me Liverpoolin deri në vitin 2025.

Kontrata aktuale e lojtarit me ekipin ishte e vlefshme deri në vitin 2023.

Salah iu bashkua Liverpoolit nga Roma në vitin 2017. Anësori shënoi 31 gola dhe dha 15 asistime në 51 paraqitje për klubin në të gjitha garat sezonin e kaluar.

Salah fitoi Premier League 2019/20, Ligën e Kampionëve 2018/19, FA Cup 2021/22 dhe Superkupën UEFA 2019 me Liverpool.

Në total, futbollisti ka luajtur 254 ndeshje për Liverpool dhe ka shënuar 156 gola. /abcnews.al/