Zyrtare/ Ilir Daja merr drejtimin e Ballkanit në Kosovë

schedule13:45 - 5 Janar, 2022

schedule 13:45 - 5 Janar, 2022

Gjithçka është tashmë zyrtare, Ilir daja pas largimit nga skuadra e Partizanit, ka gjetur menjëherë skuadrën e re të cilën do e drejtojë në këtë sezon.

Daja është trajneri i ri i skuadrës së Ballkanit në Kosovë, dhe lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, duke i uruar mirëseardhjen ish-trajnerit të Partizanit, Tiranës, Dinamos dhe Flamurtarit.

“Sot në ambientin e stadiumit të FC Ballkanit klubi ka arritur marrëveshje me Trajnerin nga Shqipëria Ilir Daja. Pas një mbledhje të stafit drejtues dhe stafit teknik, u vendos që Ilir Daja të merrte drejtimin e skuadrës, ndërkohë që Artim Pollozhani do të jetë ndihmës i tij.

Kryetrajneri i ri i skuadrës sonë aventurën e tij të fundit e kishte në Tiranë , ku drejtonte klubin e FK Partizanit. Klubi i dëshiron mirëseardhje trajnerit të ri në skuadër , duke i dëshiruar suksese dhe arritjen e qëllimeve të vendosura së bashku me skuadrën tonë. Na priftë e mbara Suharekë!”, thuhet në njoftimin e Ballkanit.

/f.a/abcnews.al