Zyrtare: “Gjylja e madhe ra”, Leo Messi largohet nga Barcelona

schedule19:59 - 5 Gusht, 2021

schedule 19:59 - 5 Gusht, 2021

Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re ishte arritur ditën e sotme.

Sipas Barcelonës, nuk mund të firmosej ajo marrëveshje për shkak të pengesave financave dhe rregullave të LaLiga. Në këto kushte, Messi nuk qëndron te Barcelona, shkruan shkruhet në njoftim.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FC Barcelona (@fcbarcelona)

FC Barcelona shpreh mirënjohjen për lojtarin dhe kontributin e tij dhe i uron më të mirat në të ardhmen. /abcnews.al