Zvicra e shqiptarëve mposhti Serbinë, Lulzim Basha reagon në Facebook

schedule23:48 - 2 Dhjetor, 2022

schedule 23:48 - 2 Dhjetor, 2022

Ish-kreu i PD, Lulzim Basha, ka përgëzuar skudarën e Zvicrës ku luajnë dy yjet shqiptarë Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, pas fitores 3-2 ndaj Zvicrës, ku dy yjet shqiptarë ishin protagonistët kryesorë.

“Ju lumtë 🦅🦅 🇦🇱❤️🇽🇰”, shkruan Basha në Facebook.

Kujtojmë që Zvicra triumfoi 3-2 përballë Serbisë duke kaluar në fazën e 1/8 në Botërorin e “Katar 2022”.

Në fazën e ardhshme Zvicra do të ndeshet me Portugalinë e Cristiano Ronaldos.