Zjarr në një sipërfaqe me ullinj në Patos

schedule15:31 - 21 Shtator, 2021

schedule 15:31 - 21 Shtator, 2021

Zjarri ka përfshirë një sipërfaqe me ullinj në fshatin Sheqishtë të Patosit. Gazetarja Valbona Davidhi bën me dije për abcnews.al se si pasojë e flakëve janëdjegur disa rrënje ullinj, ndërkohe që zjarri është përhapur në fushën e mbetjeve urbane të bashkisë Patos.

Për shuarjen e zjarrit janë angazhuar mjete të kompanisë Bankers dhe zjarrfikësja e Patosit. /abcnews.al