Zjarr në Levan të Fierit

schedule17:14 - 26 Shtator, 2018

schedule 17:14 - 26 Shtator, 2018

Një zjarr i madh ka përfshirë kodrat e Levanit pasditen e së mërkurës. Sipërfaqja, e cila po digjet është me ullishte dhe shkurre.

Zjarrfikëset ndodhen në vendngjarje, por mund të ndërhyjnë vetëm me mjete rrethanore për shkak të terrenit.

Ndërkohë që një helikopter po ndihmon nga ajri për vënien nën kontroll të flakëve.

Era po favorizon përhapjen e flakëve në një sipërfaqe të madhe. Shkak për zjarrin dyshohet të jetë bërë rënia e një peme në shtyllën e tensionit të lartë./abcnews.al