Zjarr i madh në Tiranë, digjet ullishta

schedule15:37 - 8 Maj, 2020

schedule 15:37 - 8 Maj, 2020

Një zjarr i madh ka rënë në një sipërfaqe ullishteje në Sauk të Vjetër tek Lapidari në kodër.

Për të bërë të mundur neutralizimin e flakëve, në vendin e ngjarjes janë nisur zjarrfikëset ndërsa njoftohet gjithashtu se nuk ka pasur probleme në njerëz apo dëme materiale.

Nuk dihet nëse zjarri ka qenë i qëllimshëm apo ka ndodhur aksidentalisht. Policia po punon më tej për zbardhjen e rrethanave.

Njoftimi i policisë:

Më datë 08.05.2020, rreth 14:35, në Sauk të Vjetër, tek Lapidari në kodër, ka rënë zjarr në një sipërfaqe ullishteje. Në vendngjarje janë nisur sherbimet e zjarrfikëses për të bërë të mundur fikjen e zjarrit. Nuk ka probleme për njerëzit dhe banesat.

Grupi hetimor dhe Sherbimet e Policisë vijojnë punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të zjarrit. /abcnews.al/