Zhduket pa lënë gjurmë një 51-vjeçar nga Kurbini, policia në kërkim prej disa ditësh

schedule17:00 - 28 Shtator, 2020

schedule 17:00 - 28 Shtator, 2020

51-vjeçari Mark Daka nga fshati Gurez rezulton i zhdukur prej disa ditësh.

Lajmin e kanë dhënë të afërmit e tij, të cilët kanë thënë se 51-vjeçari Daka prej disa vitesh rezulton me probleme mendore.

Ai ka qenë i strehuar tek motra e tij në Lushnje ndërsa mësohet se edhe më herët ka patur episode duke u larguar pa njoftuar.

Të afërmit e tij tregojnë se Policia e Kurbinit menjëherë pas informacionit të zhdukjes së 51- vjeçarit janë  vënë në kërkim, gjithashtu dhe banorët e zonës dhe të afërmit e familjes, por deri tani pa rezultat.

N.D./abcnews.al