Zgjedhjet për Delegatët e Kongresit të PS, Peza: Ditë e rëndësishme për sistemin Demokratik

16:50 | 16/11/201916:500

Sekretari për Media, Alfred Peza ka folur për përfundimin e procesit të votimit për Delegatët e Kongresit.

Peza  sshprehet se sot u testua për herë të parë votimi elektronik dhe ai online.

“Sot ishte një ditë e rëndësishme për sistemin demokratik në vend. U testua për herë ta parë votimi elektronik dhe ai online. Nëse ka anëtarë që nuk kanë votuar ende, do të ketë mundësinë që të votojnë edhe pas orarit zyrtar”, tha Peza.

Peza tha se kjo është një ditë e rëndësishme për sistemin demokratik në vend, do votohet edhe pas orarit zyrtar nëse ka anëtarë, ndërkohë që Peza theksoi se 47% e kandidatëve për delegaatë janë gra dhe vajza./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono