Zgjedhjet në Greqi do të mbahen më 21 maj

schedule10:25 - 28 Mars, 2023

schedule 10:25 - 28 Mars, 2023

Kyriakos Mitsotakis ka bërë të ditur mëngjesin e së martën datë e zgjedhjeve në Greqi, sipas mediave greke.

Në një deklaratë përpara kabinetit qeveritar, ai njoftoi datën e zgjedhjeve më 21 maj.

Ndërsa zgjedhjet e dyta do të mbahen në fillim të korrikut, nëse nuk do të ketë një rezultat më 21 maj.

Ndërkohë që kryeministri theksoi se vota e parë do të tregojë se kush do të qeverisë dhe e dyta si do të qeverisë.”

“Prandaj qytetarët duhet të dinë se për kë votojnë si kryeministër”, theksoi Kyriakos Mitsotakis.

/abcnews.al