Zgjedhjet e 25 prillit, Xhemal Gjunkshi merr postin në PD

schedule18:45 - 8 Mars, 2021

schedule 18:45 - 8 Mars, 2021

Xhemal Gjunkshi caktohet Koordinator Kombëtar për Sigurinë në Partinë Demokratike. Lajmi konfirmohet nga burime për gazetarin Juxhin Mustafaraj.

Kësisoj, Gjunkshi nuk do të jetë në listat e PD për deputetë që pritet të publikohen sonte para mesnate. PD do të mbledhë në orën 20:00 Kryesinë dhe në orën 22:00 Këshillin Kombëtar për miratimin e listës.

Lexo edhe: Në listat e PD në Elbasan, shkrimtarja flet për Abcnews.al: Më ftoi Basha, arsyeja që pranova

Ndërkohë që na ndajnë pak orë nhga publikimi dhe dorëzimi i listave në KQZ, ABC ka zbuluar emra surprizë te PD. Kështu shkrimtarja Flutura Açka pritet që të kandidojë për PD-në në Elbasan, analisti Agron Gjekmarkaj në Lezhë dhe zëdhënësja e selisë blu, Ina Zhupa në Vlorë. Në Kukës do të jenë Flamur Hoxha dhe Isuf Çela. g.v/abcnews.al