Zgjedhjet e 25 prillit, Topalli zbulon listën e kandidatëve të Lëvizjes për Ndryshim për Tiranën

schedule11:02 - 23 Shkurt, 2021

schedule 11:02 - 23 Shkurt, 2021

Lëvizja për Ndryshim këtë të martë ka bërë publike listën e emrave të kandidatëve të saj për deputet në qarkun e Tiranës.

Kryetarja Jozefina Topalli ka prezantuar skuadrën e saj për kryeqytetin, të cilët do të garojnë për zgjedhjet e 25 prillit.

Sipas saj, më shumë demokratë ka jashtë PD dhe shumë prej tyre janë me të.

“Ne ftojmë mendjet e hapura, të ndershëm, demokrat në shpirt, të rinj, prinder, pensionist, t’i kthejmë shpresën e dinjitetin vendit. Shqipëria nuk është e Ramës, Metës, Monës e Lulzimit, ka qenë e do jetë e shqiptarëve”, u shpreh Topalli.

Lista e plotë e emrave:

Elida Hoxha, pedagoge

Robert Çitozi, profesor

Lorenc Radovani, pedagog

Meri Krisaq Lalai, pedagoge/redaktore

Stela Jakova, menaxhim biznesi

Aben Basho, pedagog/botues

Lek Negri, pedagog

Fleino Mozali

Franceska Memia

Jonuz Osman Agaj

Polikron Polluçi, mjek

Daniela Kavaja arkitekte./abcnews.al