Zbulohet si Conte refuzoi Ronaldon në vitin 2022

schedule23:36 - 31 Mars, 2023

schedule 23:36 - 31 Mars, 2023

Në verën e vitit 2022, portugezi i kërkoi drejtuesve të Manchester United që ta linin të shkonte në klubin që luan në Champions League dhe Tottenham u bë një nga pretendentët për numrin 7.

Sipas Daily Mail, Ronaldo u konsiderua seriozisht në klubin londinez, por në fund, Antonio Conte dhe Daniel Levy vendosën që një nënshkrim i tillë nuk do t’i bënte dobi skuadrës.

Në nëntor, Cristiano Ronaldo ndërpreu kontratën me Manchester United dhe në fillim të janarit u bë lojtar i Al-Nassr nga Arabia Saudite.

Antonio Conte dha dorëheqjen si trajner i Tottenhamit më 26 mars. /G.D abcnews.al/