Zbulohen detajet e reja të kontratës së trajnerit të ri të PSG-së

schedule20:56 - 23 Qershor, 2022

schedule 20:56 - 23 Qershor, 2022

PSG është një hap larg shpalljes së trajnerit të saj të ardhshëm, i cili do të jetë askush tjetër përveç Christophe Gaultier, trajneri i Nice. Ka marrëveshje totale mes tre palëve dhe pasi të sqarohet largimi i Pochettinos, do të shpallet pasardhësi i tij.

Oferta e fundit e ka bindur trajnerin, i cili kishte dyshime dhe nuk donte të ishte një spektator i thjeshtë i planeve të PSG-së për një vit të vetëm. Kohëzgjatja e kontratës do të jetë dy sezone fikse, deri në verën e 2024 plus një vit tjetër opsional në varësi të përmbushjes së objektivave të vendosura.

Në moshën 55-vjeçare, Gaultier largohet nga Nice për të marrë frenat e klubit të plotfuqishëm parizian.

Ky është trajneri i tretë francez që kur Katari ka fuqi në entitet, pas Kombouare dhe Blanc. /abcnews.al/