Yuri Kim dhe ambasadorja suedeze pozojnë para statujës së Skënderbeut, blejnë gështenja te Liqeni

schedule18:04 - 17 Janar, 2021

schedule 18:04 - 17 Janar, 2021

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim e ka kaluar këtë të djelë duke shëtitur në Tiranë.

Në fotot e publikuara në rrjetet sociale, kryediplomatja amerikane duket në mes të sheshit Skënderbe. Ajo ka qenë e shoqëruar me ambasadoren e Suedisë, Elsa Hassad.

Më tej Kim ka shëtitur edhe në Kodrat e Liqenit Artificial, ku duket se ka shkëmbyer biseda të shkurtra me qytetarët, ndërsa është ndalur edhe për të blerë gështenja. Po ashtu kanë shijuar edhe disa tinguj muzike tel Liqeni.

“Ftohtë por e ndritshme dhe me diell Tirana! E përsosur për një shëtitje rreth liqenit me miken time Elsa. Gëzuar vitin e ri!” shkruan Kim.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuri Kim (@usambalbania)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuri Kim (@usambalbania)