Xhihadisti sulmon me thikë dy agjentë policie para parlamentit në Tunizi

schedule11:55 - 1 Nëntor, 2017

schedule 11:55 - 1 Nëntor, 2017

Dy agjentë policie në shërbim para parlamentit në Tunizi janë sulmuar me thikë nga një i dyshuar si ekstremist islamik. Njëri prej tyre u plagos në fyt ndërsa tjetri në kokë. Lajmi u konfirmua nga ministria e brendshme tuniziane në një deklaratë për shtyp duke theksuar se një nga agjentët e plagosur ndodhet aktualisht në terapi intensive. Autori i sulmit u arrestua dhe prani se prej trej vjetësh mbështeste ideologjinë xhihadiste.