Xhafaj viziton efektivin e plagosur në protestë

schedule14:04 - 18 Dhjetor, 2017

schedule 14:04 - 18 Dhjetor, 2017

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj vizitoi gjatë mesditës punonjësin e policisë, që u plagos gjatë protestës së sotme.

Ministri Xhafaj mësohet se u interesua për shëndetin e tij dhe i uroi shërim të shpejtë. Efektivi i “Shqiponjave” O.M. u plagos gjatë protestës së opozitës para parlamentit.

Mjekët në Spitalin Ushtarak konfirmojnë se punonjësi i policisë është jashtë rrezikut për jetën dhe po merr ndihmën e duhur mjekësore./tvklan.al