WhatsApp vjen sërish me një ndryshim të ri

08:20 | 23/01/202008:200

Facebook – kompani që zotëron Instagram-in dhe WhatsApp-in – prezantoi pak kohë më parë opsionin Dark Mode (që errëson pamjen) dhe njerëzit e pëlqyen. Përpos ndryshimit të pamjes, opsioni Dark Mode është me qetësues për sytë, e bën më të lehtë përdorimin e aplikacioneve në errësirë si edhe përmirëson baterinë në pajisjet me ekranet OLED.

WhatsApp është platforma e radhës që do të ketë të disponueshëm opsionin Dark Mode. Kompania njoftoi se për momentin, Dark Mode mund të aktivizohet në sistemet Android Beta 2.20.13. Opsioni mund të aktivizohet në “Battery Saver Settings”.

Nuk dihet ende nëse opsioni do të jetë i disponueshëm në iOS, por duke parë popullaritetin, mendohet se do të shtohet shumë shpejt./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono