Vrau gruan me armën e shërbimit, burg pa afat gardistit Alket Arapaj

13:35 | 15/02/201913:350

Gjykata e Krimeve të Rënda la sot nën masë ne sigurisë burg pa afat gardistin Alket Arapaj, i cili ekzekutoi bashkëshorten mëngjesin e së martes me armën e shërbimit. Arapaj u shfaq i penduar në sallën e gjyqin për krimin e kryer, ndërkohë që në banesë ishte dhe vajza e mitur vetëm 3 vjecare. Masë sigurie burg pa afat kërkoi dhe organi i akuzës për krimin e rëndë të ndodhur në familje për shkaqe xhelozie.

Mëngjesin e 12 shkurti, gardisti Alket Arapaj ekzekutoi bashkëshorten Ervilma Seferi. Çifti njihej nga fqinjët si njërez model dhe pa probleme mes tyre.  /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono