VIDEO/ Vizita e Erdogan në Shqipëri, policia “blindon” rrugët, në terren edhe garda

schedule11:43 - 17 Janar, 2022

schedule 11:43 - 17 Janar, 2022

Policia e Shtetit ka ndarë pamje nga masat e marra në vendin tonë në kuadër të vizitës së presidentit turk Recep Tayp Erdogan.

Bashkë me policinë, për mbarëvajtjen e kësaj vizite do të angazhohet edhe Garda e Republikës.

Lexo edhe: Erdogan në Tiranë, marrëveshjet, agjenda dhe masat: Rrugët dhe oraret që do jenë të bllokuara

“Masa të shtuara sigurie të marra nga Policia e Shtetit, në bashkëpunim me Gardën e Republikës, për garantimin e mbarëvajtjes së vizitës së presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan”, njofton policia. m.v/abcnews.al