Vijon të jetë aktiv zjarri në Lezhë, rrezikohen banesat

schedule19:55 - 15 Shtator, 2020

schedule 19:55 - 15 Shtator, 2020

Vijon të jetë aktive vatra e zjarrit në masivin pyjor, në fshatin Manati në Lezhë.

Burime për Abcnews.al bëjnë me dije se flakët po ju afrohen gjithnjë e më shume zonës së banuar pranë rrugës nacionale Lezhë-Milot, duke vënë në rrezik banesat.

Ndërkohë në terren ndodhen forcat zjarrfikëse dhe punonjësit e  shërbimit pyjor të cilët po punojnë për vënien nën kontroll të flakëve të zjarrit.