Vijon operacioni “Territor i pastër” në Shkodër, asgjësohen 3561 bimë kanabisi

schedule12:06 - 10 Korrik, 2024

schedule 12:06 - 10 Korrik, 2024

Vijon operacioni kombëtar i koduar “Territor i pastër”, ku në Shkodër u gjetën dhe asgjesuan 3561 bimë kanabisi.

Sipas informacioneve të policisë, bimët e kanabisit ishin kultivuar në fshatrat e e Pult-it dhe Shalës.

Vijon puna për identifikimin, kapjen dhe nxjerrjen përpara përgjegjësisë penale, të shtetasve të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

/abcnews.al