Videoklipi i Beatrixës zgjidhet më i miri në Shqipëri

schedule09:43 - 28 Maj, 2022

schedule 09:43 - 28 Maj, 2022

Mbrëmjen e së premtes është zhvilluar finalja e madhe e Netët e Klipit, ku në kalanë e Ulqinit janë ndarë çmimet mes këngëtarëve. Mirëpo, ajo që ka triumfuar është Beatrix Ramosaj, e cila ka rrëmbyer edhe çmimin kryesor, njëherazi edhe çmimin e publikut.

‘By My Side’ është kënga që ka plotësuar të gjitha kriteret e jurisë dhe ia ka dal të triumfojë.

Lista e çmimeve në edicionin e 19-të, 27 maj 2022, Ulqin

KLIPI MË I MIRË ALTERNATIV – Lamtumire – Tiri Gjoci

GRAFIKA MË E MIRË – Perjete – Hana Cakuli

KLIPI MË I MIRË ROCK – Invicttus – Adhurim Demiri

DUETI MË I MIRË – A Mjaftojme – Gent Disha Ft. Ketjona Pecnikaj

KLIPI MË I MIRË I MUZIKËS QYTETARE – Mangava Tut – Evi Reci

KLIPI MË I MIRË I POPFOLK – Pse – Leonora Poloska

IMAZHI MË I MIRË NE KLIP – Tik Tak – Young Zerka

INTERPRETUESI MË I MIRË – Dinasty – Stine

INTERPRETUESJA MË E MIRË – Ma e mira – Sheila Haxhiraj

CMIMI I MEDIAS Love Letter – Alban Ramosaj

FABULA ME E MIRE Lamtumire – Elita 5

ÇMIMI I PUBLIKUT By My Side – Beatrix Ramosaj

ÇMIMI DELIART Ty – Berkan Beka

BEST GROUP- ALAR BAND

ÇMIMI KARRIERËS Lament for Ukraine – Mentor Haziri, Dave Mçune

DEBUTUESI MË I MIRË Bisha – Kapo

MONTAZHI MË I MIRË A Mjaftojme – Gent Disha Ft. Ketjona Pecnikaj

ÇMIMI SPECIAL I JURISË Ami – Luar Arani x Mixey

KAMERA MË E MIRË Pikture – Gent Fatali x Fifi

VIDEOKLIPI MË I MIRË URBAN Vetun – Blerando

REGJIA MË E MIRË Ne te zenca – Aurela Gaçe | Regjia – Delinda Disha

PRODUKSIONI MË I MIRË Hero – 2 FARM | Produksioni – 2 FARM./abcnews.al