VIDEO/ Zjarr në Vlorë, digjen arat e grurit dhe ullishtet

schedule16:19 - 25 Qershor, 2022

schedule 16:19 - 25 Qershor, 2022

Flakët e zjarrit kanë përfshirë këtë të shtunë fshatin Delisuf dhe ne fshatin Çeprat në Vlorë.

Abcnews.al mëson se zjarri ka djegur arat me grurë dhe pemët e ullinjve në zonë.

Ndërkohë forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vend për të shuar zjarrin.

/abcnews.al/