VIDEO/ Zjarr i fuqishëm në një restorant në ishullin e VIP-ave në Greqi, shpërthejnë disa bombola gazi

schedule22:23 - 13 Tetor, 2021

schedule 22:23 - 13 Tetor, 2021

Një zjarr shpërtheu të mërkurën mbrëma në një restorant në Ornos, Mykonos . Konkretisht, zjarri shpërtheu në restorantin “Progress” në zonën Korfos ku për disa orë mbizotëronte paniku dhe një re e madhe tymi mbuloi zonën.

Zjarrfikës të shumta shkuan në zonë për të shuar flakët. Raportohet se nga zjarri pati disa shpërthime të bombolave të gazit që ishin brenda restorantit.

Siç shihet nga pamjet zjarri mori përmasa të mëdha dhe u përhap edhe në makinat jashtë restorantit. /abcnews.al/