VIDEO | Zaha dhuron spektakël, Pepe shënon supergol

schedule21:14 - 13 Tetor, 2019

schedule 21:14 - 13 Tetor, 2019

Kombëtarja e Bregut të Fildishtë ka disa nga yjet më të shtrenjtë në përbërje. Wilfried Zaha dhe Nicolas Pepe janë vetëm dy nga yjet e kësaj kombëtareje, e cila sot luajti një takim miqësor kundër Kongos.

Bregu i Fildishtë triumfoi 3-1, por goli i dytë i tyre ishte i pabesueshëm. Zaha bën gjithçka në mënyrë të shkëlqyer brenda zone, duke dribluar disa futbollistë kundërshtar. Më pas, ylli i Palace shërben në qendër të zonës, aty ky Pepe shënon me finte. Një gol fantastik i krijuar nga dy lojtarët e Premier League./abcnews.al