VIDEO | Villa fiton në sekondat e fundit, eliminon Leicesterin dhe arrin finalen!

22:54 | 28/01/202022:540

Sfida e EFL Cup (e kthimit 1-1) mes Aston Villës dhe Leicester Cityt, përfundoi pak çaste me parë, me vendasit që triumfuan 2-1 përballë “Dhelprave” të Brendan Rodgers.

Ishte Targett ai që shënoi golin e parë në këtë sfidë, në minutën e 12-të, duke përfituar nga një asist i shkëlqyer i Jack Grealish. Pjesa e parë, u mbyll në avantazhin 1-0 të Villës.

Në pjesën e dytë, Leicester shtyu më lart dhe arriti të gjejë golin e barazimit, me anë të sulmuesit nigerian, Kelechi Iheanacho (72′). Ky gol, dukej se do të çonte skuadrat drejt shtesave, por në sekondat e fundit të sfidës, Trezeguet shënon për Aston Villën, duke i dhënë kualifikimin e madh në finalen e Wembley./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono