VIDEO/ Vasil Shkurtaj ritakohet me golin, shënon në Kinën e largët

schedule11:53 - 26 Nëntor, 2021

schedule 11:53 - 26 Nëntor, 2021

Kur vendosi të largohej nga Superiorja kishte shënuar 22 gola me fanellën e Kukësit dhe kishte parë Kyrian Nwabueze ta merrte “Këpucën e Artë”.

Flasim për Vasil Shkurtajn, sulmuesin vloanjat që është pjesë e Jiangxi Beidamen në ligën e dytë kineze.

Pas katër ndeshjesh në kampionat ai ka gjetur golin e parë në kampionatin kinez dhe i ka dhënë fitoren skuadrës së tij kundër Xinjiang Tianshan, pasi ndeshja përfundoi 1-0. / abcnews.al