VIDEO/ UEFA na bën “qokën”, rikthen në skenë golin historik të Shqipërisë

schedule10:19 - 19 Qershor, 2021

schedule 10:19 - 19 Qershor, 2021

Shqipëria mori pjesë për herë të parë në një europian në vitin 2016 dhe sigurisht është arritja më e madhe sportive për kombëtaren tonë.

Të gjithë do dëshironin të ishin sërish në një kompeticion të tillë. Hera e parë nuk harrohet asnjëherë, edhe pse shënuam vetëm një gol e morën vetëm një fitore.

Armando Sadiku ka shkruar emrin në histori me golin e shënuar kundër Rumanisë dhe në faqen e UEFA EURO 2020 është postuar pikërisht ai gol, i shënuar si sot 5 vite më parë. /abcnews.al