VIDEO/ Triumfojnë Arsenal dhe Man City

schedule17:49 - 13 Gusht, 2022

schedule 17:49 - 13 Gusht, 2022

Arsenali dhe Man City kanë dalë me 3 pikë në shtëpi. Topcinjtë kanë mposhtur 4-2 në shtëpi Leicester. Golat për vendasit u realizuan dy herë nga Gabriel Jesus, Xhaka dhe një nga Martinelli.

Ndërkohë, për miqtë shënuan Saliba, Maddison.

Man City mposhti 4-0 në shtëpi Burnemouth. Golat u realizuan nga Gundogan, De Bryne, Foden, ndërsa Lerma shënoi autogol në portën e tij. 

Pas 2 javësh Arsenali dhe Man City kryesojnë Premier League me pikë të plota.