VIDEO/ Tornado i rrezikshëm godet Gjermaninë, dhjetëra të lënduar dhe dëme të mëdha

schedule21:08 - 20 Maj, 2022

schedule 21:08 - 20 Maj, 2022

Më shumë se 30 njerëz u plagosën , disa prej tyre me plagë të rënda nga një tornado që goditi Paderborn në Gjermaninë perëndimore, tha një zëdhënës i policisë për AFP.

Tornado bëri kërdinë edhe në qytetin e Rhein-Westfalisë në veri të vendit, i cili u godit rëndë nga moti i keq që përfshiu Gjermaninë.

Lexo edhe: Terrori në Londër, Daily Mail publikon momentin kur 34-vjeçari kërcënon me hanxhar pasagjerët në metro

Mësohet se moti i keq pasoi pas temperaturave jashtëzakonisht të larta në Gjermani./abcnews.al/