VIDEO/ Tmerr në ajër, bien maskat e oksigjenit, pasagjerët përballen me të papriturën në avion

schedule15:16 - 26 Shtator, 2022

schedule 15:16 - 26 Shtator, 2022

Pasagjerët e një avioni janë përballuar me një situatë të frikshme, pasi për shkak të një problemi janë detyruar të vendosin maskat e oksigjenit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aviators House (@aviatorshouse)

@

Avioni ishte nisur nga Varshava për në Bruksel, por është detyruar të bëjë ulje emergjente pas 40 minutash. Për shkak të një problemi në  kabinën e avionit, pasagjerëve u është kërkuar të vendosin maskat e oksigjenit deri në ulje.

Pavarësisht panikut, pasagjerëve iu kërkua të mbanin maskat deri sa avioni të ulej dhe të ruanin qetësinë.

/abcnews.al