VIDEO/ Tirana “fluturon” me Danso, vendos një gol i çuditshëm

schedule17:58 - 17 Tetor, 2020

schedule 17:58 - 17 Tetor, 2020

Richard Danso debuton si duhet me Tiranën, edhe pse ishte vetëm një miqësore. A Kampionët e vendit u përballën me Besën e Kavajës, në një ndeshje që u mbyll me rezultatin e ngushtë 1-0.

Sulmuesi ganez, i afruar ditët e fundit te bardheblutë, pas 37-të minutash lojë vendosi të provojë nga distanca dhe topi me një trajektore të çuditshme përfundoi në rrjetë.

Nisje e mbarë për Danso, i cili shikohet edhe si zëvendësuesi i brazilianit Elton Cale. Besa nga ana tjetër bëri një ndeshje të mirë dhe në fund rrezikoi në disa momente, por portieri Visar Bekaj e mbajti rrjetën të paprekur. /abcnews.al